Załóż bloga Zaloguj sięJak zaprojektować notesy reklamowe?


Trochę już pisałam o różnych notesach i notatnikach oraz przekonywałam Was jak bardzo trafnym gadżetem mogą one być. Teraz przyszła pora na ogólne określenie możliwości jakie stoją przed Wami w momencie składania zamówień na poszczególne ich rodzaje. Chciałabym, żebyście mieli jeszcze szerszą perspektywę na ten niezmiernie interesujący temat.

Zaczynam... Notesy reklamowe, jak już pewnie wiecie, dzielą się na kilka głównych typów, a każdy z nich można zaprojektować (a właściwie reklamę w nich i na nich umieszczaną) na rózne sposoby. Jedną spójną, jednocześnie bardzo istotną cechą przygotowywania projektów będzie odpowiedni dobór rodzaju grafik przygotowywanych do poszczególnych sposobów znakowania i ubrandowiania notesów. Chodzi o wyraźny podział pewnych elementów na tkia, które muszą zostać wykonane w formie grafiki wektorowej oraz takie które mogą być "w wektorze" lub "w rastrze".

Dla uzupełnienia treści niniejszego artykułu zachęcam Was do zapoznania się z ofertą na notesy reklamowe na stronie www.PaperFloret.pl. Jest to świetny przykład przeróżnych notesów i notatników, które służa celom reklamowym, co bezpośrednio ma związek z treścią tego artykułu. Jeśli odwiedziliście wspomnianą stronę, to z pewnością zauważyliście główny podział notesów na:

  • notesy książkowe
  • notesy na spirali
  • bliczki reklamowe

Są to główne rodzaje notatników, które spotykane są w ofertach dla firm. Jak więc przygotować reklamę pod konkretny typ?

Notesy książkowe oraz spiralowane w twardej oprawie

Notesy książkowe można zamówić w 2 opcjach okładek, gdzie jedną jest okładka drukowana, natomiast drugą okładka z okleiną skóropodobną.

Jeżeli macie za zadanie opracowanie reklamy na okładkę drukowaną, to uogólniając, możecie wykonać ją zupełnie dowolną techniką, mając jednak na uwadze wystarczająco wysoką rozdzialczość przygotowywanej pracy, która w przypadku grafiki rastrowej powinna wynosić 300dpi.

Jeżeli stoicie przez wyzwaniem opracowania wyglądu grafiki mającej być wykonaną w oprawie skóropodobnej, to jedynym słusznym narzędziem do osiągnięcia celu będzie program do grafiki wektorowej. Wynika to bezpośrednio z metody znakowania okładek tego typu, która polega na tłoczeniu wcześniej opracowanego wzoru za pomocą specjalnej matrycy, a matryca ta musi zostać zaprojektowana w formie grafiki wektorowej. Niektórym, projekt "w wektorze" może przyspożyć pewnych kłopotów, ale zapewniam, że warto pokusić się opracowanie właśnie takiej okładki, gdyż są one rewelacyjne.

Bloczki reklamowe

W przypadku projektowania reklamy na bloczki reklamowe, sytuacja wygląda nastepująco - wnętrza bloczków najlepiej wykonywać w wektorze lub łącząc grfakikę wektorową z rastrową, natomiast na okładce już wedle uznania ;).

Wnętrza bloczków bardzo często mają linie lub kratki, które MUSZĄ być wykonane w grafice wektorowej, gdyż grafika rastrowa uraczy Was niespodzianką pod postacią poszarpanych linii... Oczywiście jeśli poniesie Was fantazja, to spokojnie możecie wzbogacić tło, lub też dodać jakiś element, który wykonany jest "w rastrze", lecz linie, kratki i ewentualne dane teleadresowe muszą być reprezentowane przez wektor.

Mam nadzieją, że powyższe wskazówki okazały się dla Was przydatne. Jeśli jednak macie jakieś wątpliwości, to śmiało piszcie do mnie - postaram się zaradzić :)RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.